2011. október 28., péntek

Kabátot a gombhoz

Hétfőn átköltöztünk, aztán átöltöztünk. A komfortfokozat ugrott tizet. Lakáson belül van melegvizes zuhanyzó. Tágas konyha. Isteni! Amikor beléptünk, rend volt. Már nincs. A szép sötét parkettán kiválóan látszik, merre jártak a lánykák kenyérrel a kezükben. Pont, mint a Jancsi és Juliskában, csak nem az éhes madárkák csipegetik fel, hanem a mámá porszívóz.


Kedden vettünk egy emeletes ágyat, délután Lujzinál sikeresen vizsgázott a Skien Ballett og Dansesenterben Lene, a balettmester. Jövő héten újra bizonyíthatja rátermettségét. Lujzi megtanult ötig számolni norvégul. Bár egy hete gyakorol, nem kérték, hogy mutatkozzon be. Csak konstatálták, hogy eggyel több szőke. Aki mellesleg nem érti, amit mondanak neki, de rendkívüli tehetséggel leplezi a "hiányosságait".



Szerdán Z elrepült, Gábor a reptérről hazafelé autót szerelt. Most működik, remélem fog is még sokáig.
Vilmus 4 hónapos lett! Megtanult berregni, egész nap mosolyogva köpköd, bugyborékol.


Csütörtökön sejehajj, délelőtt sétálni indultunk, de nem mentünk, mert Lulus rácsapta a hüvelykujjára a motorháztetőt, miután G ellenőrizte, hogy maradt-e hűtővíz tegnapról. (G: azt tudni kell, hogy az autónknak gázrugós a motorháztetője, tehát nem kell kitámasztani, így miután végeztem az ellenőrzéssel, Lulukám az autó mellett állva kérdezte, hogy lehajthatja-e, de válaszra már nem volt időm, mert csukta is erőlködve, amíg a gázrugók tolódtak össze, egy darabig még tartottak -ilyenkor kell izmozni, aztán amikor túl vannak a holtponton, akkor húznak és lecsapódik a tető, mint egy egérfogó... Lulu hosszú másodpercekig fogságban volt az ujjánál fogva, ugyanis tökéletesen becsukta a tetőt, a kocsi meg már zárva volt, így elő kellett keresnem a kulcsot 10 zsebem valamelyikéből, nyitni a kocsit, aztán nyitni a motorháztetőt. Mindezalatt oltári visítás, Lujza a fájdalomtól, Rozi az ijedtségtől. Ma sem fiatalodtam.) Semmi baj, a gyerekujjak mindent kibírnak.

Jó éjt!

4 megjegyzés:

  1. Örülök. Kérünk több képet valahogy. És irtó mókás látni Gábort "négyhónapos kivitelben és lányban" - berregve a szőnyegen. :-) Nagyon őt mintázza.
    Ezer puszi nektek!!

    VálaszTörlés
  2. mennyivel jobb volt lovaskocsival járni...
    nem volt gázrugó, legföllebb lórugó

    VálaszTörlés
  3. A lányok tündériek, Lulus pedig egyenesen olyan, mint egy kis hercegnő a balettes képeken! Ha nem vigyáztok hamarosan le is hagy titeket a norvég nyelvtudásban ha máris bedobtátok a mélyvízbe:))
    Örülök, hogy alakulnak a dolgok és mostmár úgy tűnik jól is érzitek magatokat!:)
    Ujjakra és minden egyébre vigyázni! Sok puszi!

    VálaszTörlés
  4. milyen szépen ül Lulu a baletton! kis mese tetszett az elején..morzsákkal:) sok puszi

    VálaszTörlés