Múlt szombaton kölcsönkaptam egy tengeri kajakot, amivel sikeresen bejártam a szomszéd fjord nagy részét. Nagyon szuper kirándulás volt, de az afféle férfias, kemény menet volt, szólóban.
A túra után bátorkodtam kijelenteni magamról, hogy tudok tengeren kajakozni, így hát tegnap kölcsönkértünk egy kétszemélyes kajakot, hogy Lujza és Róza is belekóstoljon az evezős túra szépségeibe.
Egyenlőre ők csak kényelmes utasok voltak, evező nélkül, egymás ölében a V.I.P. sorban, legelől.
Én pedig a második sorban kaptam helyet evezőlapát barátommal egyetembe. Egy apró öbölből indultunk, ahol szép nyugodt volt a víz. Ebben az öbölben van egy apró sziget, és úgy nagyjából 20 méterre van a stégtől, ahonnan indultunk. Már mindannyian a kajakban ültünk és az első lapátolás gyakorlatokat végeztem, mikor a gyerekek egyszerre kezdtek kiabálni, hogy: "
ugye nem borulunk fel?" majd "
nézd papa, milyen jó kis sziget, mi lenne ha ott kikötnénk!" Ennek a nagyszerű ötletnek persze nem mondhattam ellen. Így hát 23 másodperc evezés után kikötöttünk, szemlélődtünk, pisiltünk és még enni is akartak! Na mondom, ahhoz egy kicsit még mennünk kell, mert ilyen rövid távért nem jár jutalom falat. Ebbe beleegyeztek, aztán még ott a sziget mellett a kisvízben megmutattam nekik, hogy mennyire nehezen lehet felborítani ezt a hajót. Ez némileg megnyugtatta őket, így kihajózhattunk a kis öbölből. A nagymamák megnyugatatása végett írom, hogy part mentén haladtunk - ahol csak 5 méter mély a víz :)- és a cél a sziget déli csücskét megkerülve az az öböl volt, ahová tavaly nyár végén jártak az ovisok strandolni. Ez kb. egy 1km-es útvonal, de amíg nem értük el az öblöt, addig elég hullámos vizen haladtunk. Miután Rozi is rájött, hogy nem én hintáztatom a hajót, ő is elfogadta a helyzetet és kezdte élvezni. Persze mikor végre felúszott a hajónk orra a homokpadra, boldogan pattantak ki és ugráltak a szilárd talajon. A sok izgalom után a szél elől a nádasba heveredtünk és jóízűen belakmároztuk, amink vót.
A visszaút idejére nagyon felerősödött a szél, így a lányok gyalog mentek vissza a stéghez, ahol aztán vártak engem. Jó, hogy nem velem jöttek, mert párszor becsaptak a hullámok, így legalább elmondhatjuk, hogy az első evezős túránkat megúsztuk szárazon!
ui.: A tenger megállíthatatlanul melegszik, már 5 fokos!!! :)