2012. július 30., hétfő

Ezer arcú táj minden négyzetméteren

Szombaton esett. Ahhoz meg elég magyarok vagyunk, hogyha nem muszály, akkor nem megyünk ki ilyen időben. Esetleg kocsikázni...
Vasárnap megint pompás idő. Amíg Máté Forma egyezett, addig én futkároztam egy közeli hegyen, ahol már elég sokszor jártam. De most egy elhagyottabb úton mentem a csúcs felé. Hát erre belebotlottam Skien városunk egyik víztárolójába. Ittam is egy jót! Az a jó ebben a vidékben, hogy nem kell vizet vinnem magammal, mert mindenhonnan az folyik :)
Formaegy után tekertünk egy nem rövidet. A tervezett 14 km-es túrából úgy lett 35, hogy elnéztem a térképen a léptéket... Azért így is élveztük és megint sok olyan helyet láttunk amiről nem tudjuk elképzelni hogyan alakult ki. Oké hogy volt ez a jégkorszak, de akkor is!

Na jó éjt és éljenek az olimpikonjaink!






2012. július 27., péntek

Otthon Nyaraltunk

Három hét otthon. Sok utazással, nagyon sok jó élménnyel. Amikor a lányok is visszatérnek, majd képeket is tudunk csatolni. Egyre jobban beletanulunk ebbe a látogatóstiba. Ha sikerül megállnunk, hogy ne 3 helyre latogassunk egy nap, akkor nagyon kellemeseket lehet beszélgetni. De ezt nagyon nehéz betartani...

Szóval a magyar kocsink visszaköltözött, mert magyar rendszámú kocsit az életvitel szerű tartózkodásunkból adódóan itt már nem vezethetünk. Az itteni regisztrációja pedig az autó értékének többszöröse. Egy esetben nincs itt reg adó, ha a jármű legalább 30 éves.
Ezért elhatároztam, ha találok otthon valami használhatót akkor azzal jövök vissza, így tudnék nagyobb rakományt hozni magammal.
Így került a tulajdonunkba egy 30 éves kék svéd csoda. János és csapata egy hétig frissítették az öreglányt, majd indulás előtt 19 órával robogtam vele a budapesti műhelyből Veszprémbe. A gyerekeknek nagyon tetszett, Luca még barátkozik vele :)
Luca öccsével vágtunk neki az 1900 km-es útnak. És egyben, épségben megérkeztünk. Meglepően kezes kis autó, az autópályán igazi látványosság voltunk.
Dániában a kompot várva még viharos szél tombolt es esett az eső. De most meg olyan meleg van, hogy két napja strandra járunk munka után. Nagyon klassz!
Augusztusban kezdődik az iskola, Lujza elsős lesz és még költözni is fogunk. Elég pörgős hónap lesz... Próbálunk majd minden érdekességről beszámolni. Addig is üdv mindenkinek!