Mivel magyarul még nem tud, így viking nyelven érdeklődött, hogy van-e kedve a gyerekeknek feljönni a hajóhídra, hogy átúsztassák a teknőt a túloldalra.
Persze, naná! - kajabál két száj. Én meg dörzsölöm tenyerem, mert a szülői kíséret kötelező ilyen helyen :)
Aztán mikor már fent vagyunk, magyarázni kezd és indulunk. Ez itt ez, az itt az, az ezt mutatja, emez meg azt. Tágra nyílt szemekkel nézzük a technikát, 64-től napjainkig látni itt mindenféle csodát. Ultrahangos radar búvár, elektromos piszka kormány, digitális műszerek, képernyőn a kis sziget. A fakormány meg jót mulat, mert mára ő az egyetlen, aki tudja, hogy a göncöl szekér mit mutat.
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése