A Nap még bőszen szórja sugarait, de érzi a táj, hogy hamarosan beköszönt a nyugalom, a pihenés időszaka. Csodás színek és fények. Beszéljenek a képek :)
 |
| Betermeltük a tüzifát |
 |
| Minek ide golyóstoll? |
 |
| Ha van sirály is. |
 |
| Nem csak a mesében létezik....vagy mi vagyunk a mesében? |
 |
| Vilma csak jár és jár és jár :) |
 |
Hétvégén sem tudunk elszakadni az ovitól. Itt van két jó fa, melyek között kifeszíthetjük az egyensúlyozós játékunkat. |
 |
| Lujza jár hegedűre igen, de aztán itthon tovább is adja a tudását :) |
 |
| Első számú kísérlet: Banán aszalás |
 |
| Megkezdjük túránkat. Elhagyjuk a kertet a hátsó bejáraton |
 |
| Lulu bemutatta az iskolásokkal épített kunyhót az erdő mélyén |
 |
| Ma csak ennyi jutott vacsorára |
 |
| Makréla |
 |
| Na ez az, amit én (G) TEREGETŐnek hívok |
Zárásként egy kis gasztronómia.
Először is a múlt héten Luca készített nagyon finom nyers ebédet. Nem emlékszem mi volt benne, de optikailag is szuper:
Következő felvonás az a mai rögtönzés eredménye. Húgomékkal nem sikerült elegendő halat fogni, így át kellett programozni a vacsorát. Gofrit ettünk, de nem akármivel: édes-kesudiós-padlizsánkrémmel. Nagyon tutti lett ez is (tudom, elfelejtettem, legközelebb nem teszek fém kanalat a padlizsán közelébe...):
Végül néhány sor a banán aszalásról. A lényeg nem a banán, hanem az aszalás. Beruháztam egy emeletes aszaló tálca toronyba. Az a jó benne, hogy úgy lehet az aszalás utján tartósítani az ételeket (zöldség, csümölcs, gomba, akár húsok), hogy azok nem vesztik el az értékes mindenféléjüket, ami bennük van.
Főzés esetén -nagyjából 50 fok felett- a meleg hatására minden érték elszáll belőlük, de az aszalás során a hőmérséklet nem nagyobb 45 foknál, így csak a nedvesség távozik. Igaz kissé időigényesebb, de mi meg nem rohanunk sehová :) Most egy szelet banánt vágtam fel vékony karikákra próba képpen és 12 órán át aszaltam őket. Nagy meglepetésemre sokkal intenzívebb lett a végén az illata és az íze is, mint eredeti állapotában. Ez már nem fog bebarulni holnapra, se holnap utánra... Gondolom nehéz elképzelni, de amikor megrázom a tálat csörögnek a banán tallérok. Ez most csak kísérlet volt, de működik így következő körben raktárkészletre fogok rámenni :) Tökéletes édesség kicsiknek és nagyoknak, bármikor!
nagyon jó képek, egyre szebb a blog:)
VálaszTörlésHogy híjják ezt a gyümölcs aszaló tornyot norvégul? Hol lehet ilyet beszerezni? Érdekel a téma...
VálaszTörlés