2012. február 12., vasárnap

Lujzi 6 éves lett!


Nem tudom miért, de ez a 6. születésnap valahogy különleges. Lulus egy havas, hideg péntek reggel született, ahogy most is egy havas, hideg péntekre esett a születésnapja. Előző este sokat beszélgettünk, nagyon izgatott volt.
Reggel, mikor bekanyarodtunk az ovihoz, észrevette, hogy az épületen kint lobog a norvég zászló. Azt mondta, ez biztosan a születésnapja miatt van. És tényleg! Az óvónő mosolyogva mondta, hogy ha ünnep van az óvodában, akkor azt a zászló is jelzi. Az egész nap róla szólt, kapott születésnapi papírkoronát, bábszínházi előadást ajándékba, énekeltek neki, és ebéd után még jégkrémet is ettek. Igazán jó nap volt, csak úgy ragyogott a szeme, mikor mentem értük!

Rozi második hete jár oviba, kedden, szerdán és pénteken. Ott nem akar aludni, mert ahhoz már nagylány, hogy babakocsiba fektessék, ezért ebéd után (2 óra körül) haza hozom mindkettőjüket ezeken a napokon és este hatra a picike nagylány már el is alszik...

Elmesélem a maminak, milyen volt az óvodában
Linda óvónénink szerint Rozi olyan, mint egy kis papagáj, mindent megismétel, amit hall. "Syltetøy, syltetøy jeg kommer." (Lekvár, lekvár jövök.) Ezt énekelgette hazafelé az autóban.
Jó így látni őket az óvodában. Lujzi nagyon sokat segít Rozkának, aki így biztonságban érzi magát, és nem mellesleg Lujzi is talál valakit, aki biztosan megérti azt, amit ő mond!


Délután Ila mamival a konyhában sürögtünk, hogy elkészüljön az ünnepi menü, ahogy az ünnepelt rendelte. Este megérkezett Z is, születésnapi vacsoráink elmaradhatatlan vendége. Lulus egy kazalnyi ajándékot kapott, és egy régi vágyát is sikerült teljesítenünk, Gábor vett neki egy szép íróasztalt. Azóta felköltöztek a szobába a rajzeszközök (kivéve a vastag ceruzák és a zsírkréták, mert "azok kicsiknek valók, meghagyom Rozinak" ), Lujzi pedig egészen sokat ücsörög az új asztalánál egyedül.

Négy fiók van, Rozi. Pont kettő jut neked is!

A szülinapozás után elbúcsúztunk mamitól, mert szombat reggel visszarepült Magyarországra. Hiányozni fog! Vilmussal nagyon összebarátkoztak, sokat voltak kettesben is, amíg én a nagyobbakkal óvodába mentem.


Vilma a reszelt almával barátkozik
Hajmosás után mami kucsmájában

Szombaton az új játékokkal játszottunk, meg sétáltunk, mert gyönyörű napsütéses idő volt, ahogy ma is. Itt enyhe az idő, ma napközben olvadt a hó. A hókuckó azért még áll a kertben, a lányok sokszor átkúsznak az alagúton. Mi is kipróbáltuk, én tegnap, Gábor ma született újjá - mindkettőnknek elakadt a válla.

Tessék parancsolni, kipróbálni!
Az én váram!
Napfürdőzés
Szűk az alagút


Amíg mi bohóckodunk, ő komolyan alszik
Vilmus nagyon megszerette az almát és a reszelőt is


Lujzi e-mailben kapott születésnapi köszöntőt a Pillangó csoportos óvónéniktől és a társaitól. Újra meg újra fel kellett olvasnom Hajni néni kedves sorait és többször megnéztük a gyerekek rajzait. Nagyon nagy örömet szereztek neki! Válaszul ezt a rajzot küldi:

Tavasszal, mikor Budapesten leszünk, majd együtt fagyizunk!

3 megjegyzés:

  1. Ezt a megjegyzést eltávolította a szerző.

    VálaszTörlés
  2. Boldog Szülinapot, Lujzi!

    Nagyon tetszik a blog. Már egy jó órája olvasgatom a bejegyzéseiteket. Én is gondolkodom egy Norvég kiruccanáson és nagyon értékelném, ha megkeresnétek e-mailben. Van 1-2 kérdésem... :)

    A címem: dvargahali kukac gmail

    Jah, amúgy Bozsokon és Döbröntén találkoztunk már, bár nem tudom emlékszel-e rám.

    VálaszTörlés