2012. március 5., hétfő

Vicc vagy tényleg tavasz?

Az elmúlt két hétvégénk nagyon jól sikerült. Ragyogó napsütés és +6 fok körüli hőmérséklet volt. A házunk körül lassan minden hó elolvad, már csak az óriás kupacunk jelzi, hogy volt itt nagy hó is. Előző hétvégén egy befagyott erdei tóhoz látogattunk el, amit fenyves vesz körül. A stégen napoztunk és próbáltuk elképzelni, milyen arca lehet a tájnak nyáron...
Az erdőben láttunk jávorszarvas és hiúz nyomokat is, de a gazdáikat sajnos nem.

Minket elbír, jöhettek ti is!


Ez pont jó lesz!
Találtunk egy nekünk való lakatlan szigetet. Holnap felhívom az ingatlanost...


Rozi, a legbátrabb tesztelő. Gondolom titkon fürödni szeretett volna :)


Természetes természet

Víz után sóvárgó szögbarátok...

Az elindulás vidám dolog, de előtte az öltözés....már pénteken este rá kell készülni :)
Ez történt két hete. Aztán elröppent egy hét sok-sok meglepetéssel és rég nem látott barátokkal, egy ritka kedves születésnappal aztán megint hétvége lett. Most sem mentünk túl messzire, csak a falu végire. 15 perc autóval -ha nem tévedek el- és már ott is lehetünk Jarseng-ben, ami egy apró sífutó központ a hegyekben jól eldugva. Szombaton (előző nap) itt volt céges téli-bulink csapatjátékokkal és sütögetéssel egybekötve így sikerült erre a helyre rábukkanni.
Feltúráztunk egy igen meredek dombtetőre, aminek a tetején állt egy elhagyatott, használaton kívüli, kb 20 méter magas síugró sánc. Ez egy déli fekvésű lejtő, így már az összes hó elolvadt róla és legnagyobb meglepetésünkre a tavasz hivatalos hírnökével is találkoztunk, a Blåveis nevű virággal. A neve annyit jelent: Kék-út

Nincs az az optika, ami visszaadja az alánk süllyedő lejtő meredekségét...

Hé srácok, ti mit láttok? Előbújhatunk már?

...hát akkor biológiailag tavasz van!

Valamit nekem is adjatok!

A bátor sportolók közel 100km/h-val hagyták el ezen a ponton a talajt!
Mi mást hagytunk  a talajon...

Rozi csak azért szeret belecsurrantani a bugyijába egy kicsit,
mert tudja, hogy utána kicsit pucér lehet!

Innen nézve akár a hullámvasút sínei között is ülhetnénk.
Rozi: "Én a Danival meg a Masával innen biztos lemernék csúszni!"

A pálya alján régimódi hó karbantartó eszköz

A vándornak kitűnő pihenő állomás.

És képzeljétek ha időben hazaérek a munkából, még elég világos van, hogy mondjuk csússzunk néhányat vacsora előtt....

Barna szemű, barna babák

17:37

A legkisebb fókavadász

Mégis volt értelme elhozni Lulu sífelszerelését.
Mikor meglátta a széles lejtőt, mégse volt kicsi a lábára a cipő :)

A magyar olimpiai szánkós keret

Na gyerünk haza!

1 megjegyzés:

  1. Köszönjük! Olyan melegséggel tölti el a szívem a sok havas kép, mert tőletek tarkállik. Vilmus napról napra kerekebb, jó hogy mindenki csupa mosoly.
    Ölelés
    Évi mami

    VálaszTörlés