És ez már több, mint egy hónapja megy és egyre rosszabb. A norvégok télen mennek pszichológushoz, én nyáron fogok...
Szóval azt leszámítva, hogy este 10-kor még a szemközti ház tetejét búcsúztatja a napfény és 4-kor már kukorékolna a kakas a kertben (már megfőztük), jól vagyunk! Teljesen sötét éjszaka talán egy 1-2 óráig lehet -amikor az égbolt keleti és nyugati csücske is azonos színű-, de ezt még nem figyeltem meg, inkább próbálok úgy csinálni, mint aki alszik.
Húsvét óta átlagosan egyre melegebbek a nappalok, a múlt héten egyenesen kánikula volt napi 28 fokos csúcsokkal. Így a pünkösdi hosszú hétvégét a tengerparton töltöttük. Az eldugott öblökben a víz akár 16-17 fokos is lehet, ami ebben a melegben teljesen elfogadható volt.
A húsvéti hazalátogatásunk után könnyes szemekkel búcsúztattuk az otthoni illatos orgonákat, akkor itt még kopasz ágak vártak. De 2-3 hete a természet nagyon belehúzott, a növények mintha tudnák -biztos, hogy tudják-, hogy most kell élni, mert rövid lesz a nyár. (Habár Lucával pont azt számolgattuk, hogy a napsütéses órák száma átlagban itt is lehet annyi, mind odahaza, csupán a napok száma kevesebb.)
Szóval most itt is virág illat száll mindenfelé, a cseresznyefa már elvirágzott a szembeszomszédnál, de a gyöngyvirág és orgona és kitudja még minevű virágok még erősen kábítanak :) Megnyugtató érzés, hogy lassan itt is rátalálunk az összes kedves növényre, amik otthon is voltak a kertünkben. Meglepő, de itt is nő a levendula, pipacs - persze nem mezők formájában, de találni szabadon és ez nagyon jó a lelkünknek.
| Kedvenc tópartunk medrét végre a vízből is szemügyre vehettük. Hidegebb volt, mint a tenger...érzetre biztos. |
| Vilmában egy cigány muzsikus veszett el... |
| Mini "magán" strand "magán" öböllel |
| Papa valami van a talpamon, szedd le lécí! - Rozi |
| Tanyai tojásért is beugrottunk a parttól hazafelé |
| Norvég summer time! |
A harmadik ugrás után az összes medúza elhagyta az öblöt :)
A Balaton meg valószínűleg már nem tud elég hideg lenni, hogy elkerüljön bennünket a nyáron!
Üdv mindenkinek ide-oda-haza!
Köszönjük az új híreket, képeket.
VálaszTörlésMillió puszi:
Évi mami