2012. április 5., csütörtök

God Påske!

Azaz kellemes húsvéti ünnepeket kívánunk itthonról és otthonról is...

Itt locsolkodás nincs, nem ismerik ezt a szokást, viszont a csibéké a főszerep az ünnep alatt és előtt.



Lujza mondta egyik nap, hogy van egy csibe az ovijukban és most azt etetik - gondoltam milyen aranyos dolog.
Lujza másnap mondja, hogy már 3 csibe van, és engedték őket szabadon futkározni a játszószobában - na gondoltam, ha ezt az ÁNTSZ megtudná.....és nem igazán értettük, hogyan lesz napról-napra egyre több csibe, talán valami norvég féle húsvéti kalendárium szerűség ez?!



Aztán szerda reggelre minden szülőt meghívtak egy kis közös húsvéti reggelire -oviban sütött házi zsemlével, rántottával, zöldségekkel....- és akkor fény derült az igazságra is:

Az egyik családban sok a ház körüli állat, kis családi gazdaságuk van, amellett, hogy apuka a helyi tömegközlekedési cégnél buszvezető. Szóval ők hoztak  néhány csibegyanús tojást és kis keltető gépet, ami gyakorlatilag egy fűthető műanyagdoboz. Így a gyerekek legnagyobb örömére minden reggelre új pajtik bújnak elő :)








Másik érdekesség az itteni húsvétban, hogy a csütörtök és péntek is már része az ünnepnek, tehát munkaszüneti napok, így most elég hosszú hétvégének nézünk elébe. Hurrá!

Sziasztok!

3 megjegyzés:

  1. hihi, én először mindig a fotókat nézem, utána olvasok csak...most a csirkekeltetőre frankón azt hittem, h kb szállodai főtt tojás melegen tartó:)

    VálaszTörlés
  2. Hahó!
    azt üzenik a lelkes blog olvasók, hogy mindjárt karácsony, és húsvéti az utolsó tudósítás
    Puszik Évi mami

    VálaszTörlés