Az elmúlt két hétvégénk nagyon jól sikerült. Ragyogó napsütés és +6 fok körüli hőmérséklet volt. A házunk körül lassan minden hó elolvad, már csak az óriás kupacunk jelzi, hogy volt itt nagy hó is. Előző hétvégén egy befagyott erdei tóhoz látogattunk el, amit fenyves vesz körül. A stégen napoztunk és próbáltuk elképzelni, milyen arca lehet a tájnak nyáron...
Az erdőben láttunk jávorszarvas és hiúz nyomokat is, de a gazdáikat sajnos nem.
 |
| Minket elbír, jöhettek ti is! |
 |
Ez pont jó lesz!
Találtunk egy nekünk való lakatlan szigetet. Holnap felhívom az ingatlanost... |
 |
| Rozi, a legbátrabb tesztelő. Gondolom titkon fürödni szeretett volna :) |
 |
| Természetes természet |
 |
| Víz után sóvárgó szögbarátok... |
 |
| Az elindulás vidám dolog, de előtte az öltözés....már pénteken este rá kell készülni :) |
Ez történt két hete. Aztán elröppent egy hét sok-sok meglepetéssel és rég nem látott barátokkal, egy ritka kedves születésnappal aztán megint hétvége lett. Most sem mentünk túl messzire, csak a falu végire. 15 perc autóval -ha nem tévedek el- és már ott is lehetünk Jarseng-ben, ami egy apró sífutó központ a hegyekben jól eldugva. Szombaton (előző nap) itt volt céges téli-bulink csapatjátékokkal és sütögetéssel egybekötve így sikerült erre a helyre rábukkanni.
Feltúráztunk egy igen meredek dombtetőre, aminek a tetején állt egy elhagyatott, használaton kívüli, kb 20 méter magas síugró sánc. Ez egy déli fekvésű lejtő, így már az összes hó elolvadt róla és legnagyobb meglepetésünkre a tavasz hivatalos hírnökével is találkoztunk, a Blåveis nevű virággal. A neve annyit jelent: Kék-út
 |
| Nincs az az optika, ami visszaadja az alánk süllyedő lejtő meredekségét... |
 |
| Hé srácok, ti mit láttok? Előbújhatunk már? |
 |
| ...hát akkor biológiailag tavasz van! |
 |
| Valamit nekem is adjatok! |
 |
A bátor sportolók közel 100km/h-val hagyták el ezen a ponton a talajt!
Mi mást hagytunk a talajon... |
 |
Rozi csak azért szeret belecsurrantani a bugyijába egy kicsit,
mert tudja, hogy utána kicsit pucér lehet! |
 |
Innen nézve akár a hullámvasút sínei között is ülhetnénk.
Rozi: "Én a Danival meg a Masával innen biztos lemernék csúszni!" |
 |
| A pálya alján régimódi hó karbantartó eszköz |
 |
| A vándornak kitűnő pihenő állomás. |
És képzeljétek ha időben hazaérek a munkából, még elég világos van, hogy mondjuk csússzunk néhányat vacsora előtt....
 |
| Barna szemű, barna babák |
 |
| 17:37 |
 |
| A legkisebb fókavadász |
 |
Mégis volt értelme elhozni Lulu sífelszerelését.
Mikor meglátta a széles lejtőt, mégse volt kicsi a lábára a cipő :) |
 |
| A magyar olimpiai szánkós keret |
 |
| Na gyerünk haza! |
Köszönjük! Olyan melegséggel tölti el a szívem a sok havas kép, mert tőletek tarkállik. Vilmus napról napra kerekebb, jó hogy mindenki csupa mosoly.
VálaszTörlésÖlelés
Évi mami