Legalább is még nem süllyedtünk a krémes, sűrű, alsó részébe a tejfölös pohárnak. Mi még csak valahol a felső savós részben kepesztetünk. (Ami nem csoda, hiszen autóval jöttünk idáig, és nem Voltaire Eldorádójába csöppentünk.)
A tervünk a következő volt:
Megérkezés > Albérlettalálás > Munkakeresés
Elég egyszerűnek tűnik a képlet, de a látszat ellenére több ismeretlenes. De legalábbis több megoldásos, nekünk meg abból elég egy elsőre :)
Az „elején bármit elvállalok” szlogenemnek eddig nem tudtam eleget tenni, mert ez koránt sem olyan egyszerű, mint hittem. Itt gyorsan elmesélem, hogy mi történt az iráni zöldségesnél, ahol tudtam volna segédmunkásként dolgozni. Legnagyobb meglepetésemre feketén akart alkalmazni, ráadásul olyan összegért, amiből egy albérlet árát is csak éppen, hogy tudtam volna fedezni. Wow! Na ezt kapd ki kedves norvég adóhivatal. A munka reggel 9-től este 6-ig zajlott volna, heti 4 nap. Hát a válogatós mindenemet, nem fogadtam el. Itt a feketemunka ismeretlen fogalom, de akkor ezt úgy pontosítom, hogy itt a norvégok között.
Az „elején bármit elvállalok” szlogenemnek eddig nem tudtam eleget tenni, mert ez koránt sem olyan egyszerű, mint hittem. Itt gyorsan elmesélem, hogy mi történt az iráni zöldségesnél, ahol tudtam volna segédmunkásként dolgozni. Legnagyobb meglepetésemre feketén akart alkalmazni, ráadásul olyan összegért, amiből egy albérlet árát is csak éppen, hogy tudtam volna fedezni. Wow! Na ezt kapd ki kedves norvég adóhivatal. A munka reggel 9-től este 6-ig zajlott volna, heti 4 nap. Hát a válogatós mindenemet, nem fogadtam el. Itt a feketemunka ismeretlen fogalom, de akkor ezt úgy pontosítom, hogy itt a norvégok között.
Azért nem baj, hogy randiztam a zöldségessel, mert a boltja mellett felfedeztem egy számítógépes tervező céget, akikhez a másik nap el is látogattam, kicsit más öltözetben, mint előző nap, kezemben a cv-mel. Munkát konkrétan nem tudnak adni, de megígérte a főnök bácsi, hogy ha van tippje, tovább adja. Most ez vagy igaz, vagy nem, a lényeg, hogy a lelkemnek máris sokkal jobb volt.
Egyébként, ha már ilyen szépen felöltöztem, több céghez is ellátogattam „városnéző” kocsikázásom alkalmával, akikről feltételeztem, hogy érdekes lehetek nekik. Kocsikázás közben még vagy 30 cég nevét írtam le, akikről majd házi feladat gyanánt ki kell derítenem, hogy horgásznak számítanak-e és szeretik-e a magamfajta halat.
Egyébként, ha már ilyen szépen felöltöztem, több céghez is ellátogattam „városnéző” kocsikázásom alkalmával, akikről feltételeztem, hogy érdekes lehetek nekik. Kocsikázás közben még vagy 30 cég nevét írtam le, akikről majd házi feladat gyanánt ki kell derítenem, hogy horgásznak számítanak-e és szeretik-e a magamfajta halat.
A mai nap fogalmazódott meg bennem, hogy az álláskeresés gyakorlatilag teljes munkaidős+túlóra foglalkozás.
No de vissza a tervhez, ami már a következő:
Megérkezés>Z-hez költözés>Álláskeresés>Albérletkeresés
És ez így sokkal logikusabb, de ha nincs Z, akkor nem tudunk így tervezni. Szerencse. Így most sokkal nagyobb munkakeresés területén a szabadságom, nem vagyok helyhez kötve. Nagyon tetszik nekünk ez a vidék, élnénk itt, de jelen pillanatban nem engedhetjük meg magamnak, hogy csak itt nézek állást. Így most aztán egész Norvégiát árasztom az önéletrajzommal és persze az összes helyi magyar újdonsült barátunk :) Király!
Szóval minden kedves vándormadár barátomnak üzenem, hogy mindegy mit hagynak otthon, a lényeg hogy vigyenek magukkal rengeteg türelmet, ön- és társbizalmat és egészséget, a többit meg úgy is meg lehet venni.
Az érzelmi libikókánk most nagyon könnyen billen, de gondolom ha lenne pszichológusom, ennyi duma után mindent rendben találna.
Na ebbe jól belecenzúráztam, mert nem esett jól. Így jobb.
Biztosan össze fog jönni valami, kitartás!
VálaszTörlésMondjuk én 6-7 hónapot beterveztem volna munkakeresésre/találásra.
Átlagosan ennyi idő kellett az ismerőseimnek a projektre, persze Norvégiában nincs tapasztalat.
Virágaim,
VálaszTörlésgondolok rátok és szorítok! Az jó, hogy szeretitek egymást így, öten és együtt vagytok.
Az a jó a libikókában, hogy valaki mindig kicsit feljebb van. Éppen 6 hónapot adtunk magunknak, hogy G állást találjon, és ez jól is van így, de lakást találni sem egyszerűbb. Hosszútávon meg - bármennyire jó is most nekünk itt -, nem szeretnénk Z nyakán maradni. Ő viszont nagy erőkkel dolgozik azon, hogy a környéken legyen újdonsült barátjának munkája... Néha már meglegyint engem is a jobbleszmajd-szellő.
VálaszTörlésVelem pár órája közölték, hogy még 6 hónapig van munkám...most már nekem sem jó a kedvem :(
VálaszTörlésLátod Tomi, észrevették, hogy olvasod a blogunkat :)
VálaszTörlésLegalább egy lépéssel máris előrébb kerültetek...
Lehet nem fogjatok elhinni, de en orulok, hogy itt vagytok nalam! Legalabb van egy kis elet a lakasban :) Remelem nem koltoztok el holnap, vagy a kozeljovoben... hianyoznanak a lanyok :) es az esti beszelgetesek! ;)
VálaszTörlésNemcsak az ujdonsult baratomat szeretnem, hogy a kornyekben maradjon, hanem az egesz csaladot!
(igaz ezt elmondhattam volna szoban is, mivel G itt ul mellettem a kanapen, L meg a konyhaban sut. De jooo!!! Lesz suti! :D )
sziasztok,
VálaszTörlésnagyon büszkék vagyunk rátok ám, hogy ilyen bátrak vagytok és nagyon-nagyon szorítunk Nektek!!!
kitartás! Z az építőmérnököt ismeretlenül is nagyon szeretjük :) vigyázzatok magatokra, posztoljatok sokat, mindenre kíváncsiak vagyunk!
Eszter, Hanna, Orsi és Szabolcs
Akik világgá mennek szerencsét próbálni, azoknak próbatétel is akad bőven, de segítőik is, s lám nem csak a mesében, hanem igazából pottyantak mellétek Ági, Zsuzsi, Zoli képében. Meg az égiek is segítenek, ahogy Lulu rajzáról látjuk. Csak a szeretet ne kapjon léket, akkor jófelé tartotok. Millió puszi Évi (mami)
VálaszTörlésEgyebkent most melyik varosban is vagytok? :) Mi erröl valahogy total lemaradtunk... Tovabbra is hajra es nagyon szoritunk Gabornak, hogy talaljon valami jo melot!
VálaszTörlésÜdv Münchenböl: Gergö es Luca
Lassan jöhetne valami update...
VálaszTörlésVagy kezdjünk el egyesével leveleket írogatni? ;)
MI VAN VELETEK????????? Puszival: Rita
VálaszTörlésHahó..."Vilmos hol vagy?"
VálaszTörlés