2012. július 27., péntek

Otthon Nyaraltunk

Három hét otthon. Sok utazással, nagyon sok jó élménnyel. Amikor a lányok is visszatérnek, majd képeket is tudunk csatolni. Egyre jobban beletanulunk ebbe a látogatóstiba. Ha sikerül megállnunk, hogy ne 3 helyre latogassunk egy nap, akkor nagyon kellemeseket lehet beszélgetni. De ezt nagyon nehéz betartani...

Szóval a magyar kocsink visszaköltözött, mert magyar rendszámú kocsit az életvitel szerű tartózkodásunkból adódóan itt már nem vezethetünk. Az itteni regisztrációja pedig az autó értékének többszöröse. Egy esetben nincs itt reg adó, ha a jármű legalább 30 éves.
Ezért elhatároztam, ha találok otthon valami használhatót akkor azzal jövök vissza, így tudnék nagyobb rakományt hozni magammal.
Így került a tulajdonunkba egy 30 éves kék svéd csoda. János és csapata egy hétig frissítették az öreglányt, majd indulás előtt 19 órával robogtam vele a budapesti műhelyből Veszprémbe. A gyerekeknek nagyon tetszett, Luca még barátkozik vele :)
Luca öccsével vágtunk neki az 1900 km-es útnak. És egyben, épségben megérkeztünk. Meglepően kezes kis autó, az autópályán igazi látványosság voltunk.
Dániában a kompot várva még viharos szél tombolt es esett az eső. De most meg olyan meleg van, hogy két napja strandra járunk munka után. Nagyon klassz!
Augusztusban kezdődik az iskola, Lujza elsős lesz és még költözni is fogunk. Elég pörgős hónap lesz... Próbálunk majd minden érdekességről beszámolni. Addig is üdv mindenkinek!










1 megjegyzés:

  1. Erről a 30 évről nem is tudtam. Mi ugyanígy jártunk a 13 éves Mazdánkkal, de akkor lehet hogy becseréljük egy jó öreg Ladára... Az még nagyobb látványosság lenne és valószínűleg a többszörösét kapnád érte itt. :)

    VálaszTörlés